Termal Enerji Depolama Sistemleri için Anlaşmalar

Nasdaq listesindeki bir temiz enerji şirketi olan Brenmiller Energy, Hindistan’ın en büyük güneş paneli üreticisi Waaree Energies ile bGen termal enerji depolama sistemlerini (TES) Hindistan’da konuşlandırmak için anlaşma imzaladı.

Brenmiller Energy, küresel endüstriyel ve kamu hizmetleri pazarına termal enerji depolama sistemleri sağlar. Waaree ile yaptığı anlaşma, Brenmiller’in Hindistan pazarına girişini işaret ediyor ve şirketin İsrail, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere büyüyen küresel varlığına katkıda bulunuyor.

Anlaşmanın şartlarına göre, Brenmiller ve Waaree, kesin bir anlaşmaya tabi olarak Hindistan’da güneş enerjisiyle çalışan TES sistemlerini ortaklaşa keşfedecek, geliştirecek ve konuşlandıracak. Brenmiller İcra Kurulu Başkanı Avi Brenmiller, “İleriye dönük iklim politikalarına, artan enerji maliyetlerine ve güvenilirlikle ilgili zorluklara yanıt olarak TES sistemlerimize yönelik büyük bir talep artışı gördük” dedi. “Ekibimiz, bGen TES’i Hindistan’ın endüstriyel ve hizmet pazarlarına getirmek için Waaree ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyor.” Brenmiller geçtiğimiz günlerde Enel ile ortaklaşa İtalya’da hem güçten ısıtma ekipmanı hem de termal depolama olarak 24 MWh TES sistemini test etti.

KAYNAK