Düşük Gelirli Topluluklar için GES ve Enerji Depolamanın Kapıları Aralanıyor

Şebeke hizmetleri gelirleri, düşük gelirli topluluklar için güneş enerjisi ve enerji depolamanın kilidini açmanın anahtarı olabilir.

California’daki yeni bir programın arkasındaki ortaklar, şebeke hizmetleri pazarlarına erişimin, düşük gelirli haneler için güneş enerjisi ve enerji depolamanın daha geniş çapta benimsenmesini sağlamanın kritik bir parçası olabileceğini söyledi. Bu ayın başlarında, California topluluğu enerji kar amacı gütmeyen grup The Energy Coalition (TEC), Los Angeles’ın San Gabriel Vadisi’ndeki tüzel kişiliği olmayan iki topluluk olan Bassett ve Avocado Heights’taki enerji depolama kurulumları için finansman sağladı.

TEC, sistemler sağlamak için enerji depolama ve sanal elektrik santrali (VPP) uzmanı Swell Energy’yi, GRID Alternatives, bir güneş enerjisi kurulumu ve bir güneş enerjisi işgücü becerileri hayır kurumu ile birlikte görevlendirdi. Finansman tarafında, dağıtılmış altyapı finansörü Perl Street ve VC Urban US Capital, Bassett Avocado Heights Advanced Energy Community (BAAEC) adlı projede TEC ile birlikte çalışıyor. Haneler, tipik olarak 3 kW ila 5 kW arasında değişen bir güneş enerjisi sistemi alabilir ve bir veya iki Tesla Powerwall ev tipi enerji depolama sistemi alabilir. Bir TEC sözcüsü Energy-Storage’a verdiği demeçte, BAAEC ayrıca bazı durumlarda “çatı koşullarının güneş enerjisi kurulumuna eşit erişime engel olmamasını sağlamak için” çatı yükseltmeleri için ödeme yapacak.

Program, Kaliforniya’nın kendi kendini üretme teşvik programı (SGIP) sayesinde mümkün oldu ve eyalette güneş enerjisi – ve daha yakın zamanda enerji depolama – alımını başarıyla sağladı ve ekipman alımları için indirimler sağladı. Perl Street’in finansmanı, SGIP indirimlerine ve diğer devlet düzeyindeki teşvik programlarına anında erişim sağlarken, Urban US Capital finansman sağlıyor. TEC enerji inovasyonu direktörü Genaro Bugarin, “Bu finansmanı sağlamak, dezavantajlı topluluklardaki sakinlerin temiz, yenilenebilir enerjiye uygun fiyatlı erişimini sağlamada önemli bir kilometre taşıydı. Konutlarda güneş artı depolama ve elektrifikasyon önlemleriyle, sakinlerin konforunu ve güvenliğini iyileştiriyoruz ve herkesin temiz enerji geleceğimize geçişe katılmasını sağlıyoruz.” dedi.

Üçüncü bir katman olan “Equity Resilience”, uzak topluluklar için yedek güç sağlamak üzere mikro şebekeler ve diğer çözümler için finansman sağlar. Bu seviye için %100 indirim mevcut olsa da, bir Perl Street sözcüsü, bu seviye için fonun zaten tamamen tahsis edildiğini belirtti.

Perl Street’in temsilcisi, boşluk finansmanı olarak kabul edilebilecek sermaye maliyetinin kalan %20’sinin Kaliforniya Enerji Komisyonu (CEC) tarafından “sınırlı bir oranda” karşılandığını söyledi ve programın ilk 50’sinin ötesine geçmesi için sözlerine ekledi. evler, bu boşluğun kapatılması gerekiyor.

Perl Street’e göre, SGIP ve özellikle Hisse Senedi ve Sermaye Esnekliği katmanları, düşük gelirli veya dezavantajlı topluluklarda “yenilenebilir teknolojinin ona en çok ihtiyaç duyanların eline geçmesini” sağlamada mükemmeldir.

KAYNAK